Bay Pamuk

Diyarbakır’da 4.bin 900 Öğretmen Hakkında Soruşma !

Diyarbakır’da Aralık ayında 1 günlük iş bırakma eylemi yapan 4 bin 900 öğretmen hakkında soruşturma açıldı.

Bu haber 2016-04-25 16:08:47 eklendi ve 99 kez okundu
Diyarbakır’da 4.bin 900 Öğretmen Hakkında Soruşma !

Diyarbakır’da  Aralık ayında 1 günlük iş bırakma eylemi yapan 4 bin 900 öğretmen hakkında soruşturma açıldı.

Diyarbakır’da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aralık ayında iş bırakma eylemi yapan Eğitim-Sen’e üye 4 bin 900 öğretmene soruşturma açıldığı öğrenildi.Eğitim –Sen 1 Nolu Şube Başkanı İkram Atabay öğretmenlerin ifadelerinin alındığını  söyledi.Eğitim –Sen şube sekreteri Nuri Özdemir’de soruşturmalar sebebi ile eğitim kalitesinin düştüğünü ve öğretmenlerin iş yapamaz duruma geldiğini iddia etti.

İkram Atabay,Milli Eğitim Müdürlüğü’nün,14 Aralık’ta Aralık'ta Eğitim-Sen Merkezi'nin Diyarbakır için aldığı 'Hastaneye sevk', 21 Aralık'ta '1 saatlik derse girmeme' ve KESK'in 29 Aralık'taki '1 günlük iş bırakma eylemine katılan 4 bin 900 öğretmen hakkında soruşturma açıldığını ve eyleme katılan Eğitim -Sen üyelerinin ifadelerinin alınmaya devam edildiğini belirtti.Atabay; , "Diyarbakır'da 9 bin 950 üyemiz bulunmaktadır. Eylemler sendikal faaliyetler ve genel merkezin aldığı kararlar doğrultusunda gerçekleştirilmiştir. Sendikal eylemler, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Sözleşmesi ile güvence altına alınmıştır" dedi.

Öğretmenlere trajı komik soruşturmalar açıldığını belirten Nuri Özdemir;"Geçen Milli Eğitim'den Aynur adında bir üyemizi çağırmışlar. Kendisi de ifade vermeye gittiğinde şok bir durum ile karşılaşmış. Kendisine, Aynur adında bir öğretmenin dış basına Türkiye devletine hakaret eder nitelikle demeç verdiğini ve Diyarbakır'da tespit ettikleri Aynur adındaki 24 öğretmeni tespit ettiklerini ve bunların içerisinde demeç veren Aynur'u aradıklarını söylemişler. Bir eğitimcinin karşılaştığı durumu gösteren en bariz örneklerden biridir. Bölgenin şartları nedeniyle güç koşullarda eğitim veren öğretmenleri bu soruşturmalar ile iş yapamaz hale getiriyorlar."diye konuştu.


ETİKETLER :
  HABERLERE YORUM YAPARAK SİZDE FİKRİNİZİ BELİRTEBİLİRSİNİZ
  Adınız :
  E-Mail :
  Başlık :
  Yorumunuz :
  Güvenlik :
  Değiştir  

KÖŞE YAZARLARI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

FOTO GALERİ