Bay Pamuk

Plastiğin Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir?

Hayatımızın her alanın da plastik olarak kullanılmaya başladığımız ihtiyaçlarımızı karşılayan bir çok ürünler var.Yaşam alanımızın hemen hemen her yerin de plastik eşyaları görebiliyoruz.

Bu haber 2016-04-15 17:17:40 eklendi ve 165 kez okundu
Plastiğin Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir?

Hayatımızın her alanın da plastik olarak  kullanılmaya başladığımız ihtiyaçlarımızı karşılayan bir çok ürünler var.Yaşam alanımızın hemen hemen her yerin de plastik eşyaları görebiliyoruz.

Mutfak eşyaları olarak kullanımı pratik ve ucuz olması nedeni ile tercih edilebiliniyor. Plastik bardaklar genellikle bebekler ve çocuklar için kullanılması,saklama kapları,poşet olarak vb. bir çok eşyalarda plastik tercih ediliyor.Piknik alanlarına gidilirken tercih olarak plastik çatal,kaşık,bardak ve ihtiyaç duyulan her için kullanılıyor. 

Peki daha sonrası ne oluyor.Plastik olarak kullandığımız ürünleri ya doğada bırakıyoruz yada  çok üzücü çevreyi kullandığımız plastik eşyaları atarak çevre kirliğine yol açıyoruz.Bunun sonun da neler oluyor.Plastikler yavaşça bozulmaya başladığından  çevreye zararlı kimyasallar yayılıyor ve besin zincirimizi yavaş yavaş kirletiyor oluyoruz.


ETİKETLER :
  HABERLERE YORUM YAPARAK SİZDE FİKRİNİZİ BELİRTEBİLİRSİNİZ
  Adınız :
  E-Mail :
  Başlık :
  Yorumunuz :
  Güvenlik :
  Değiştir  

KÖŞE YAZARLARI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

FOTO GALERİ