Bay Pamuk

Samsung Geleceğin Mucitlerini Arıyor!

Samsung bilime destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda bilimi sevdirmek için kolları sıvadı. Öğrencilerin bilimi sevmelerini sağlayacak sosyal proje kapsamında başvurular başladı.

Bu haber 2017-05-15 11:11:02 eklendi ve 185 kez okundu
Samsung Geleceğin Mucitlerini Arıyor!

Samsung bilime destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda bilimi sevdirmek için kolları sıvadı. Öğrencilerin bilimi sevmelerini sağlayacak sosyal proje kapsamında başvurular başladı.

Yeni buluşların yapılmasını teşvik ederek öğrencilere bilimi sevdirmeyi amaçlayan Samsung, “Geleceğin Mucitleri” bilim yarışması düzenliyor. Samsung Geleceğin Bilim yarışmasını, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Oflaz Medya Grubu ile ortaklaşa yapacak. Umulur ki öğrencilerin katılımı çok olur ve çalışmalar emek yerini bulur. MEB ve başka kurumlar bu tip yarışmalar yapmakta. Karılan öğrenciler kendi becerilerini ortaya koyup, farkındalık yaratmaktalar. 

Günümüz dünyamızda maalesef gençlerin ilgi alanı eğitimden ziyade popüler konulara kaymakta. Sosyal medya gençlerin epey vaktini almaktadır. Bu tip girişimler öğrencilerin dikkatlerini bira daha bilime ve eğitime yönlendirmektedir. “Dünyaya ilham ver, geleceği tasarla” düşüncesiyle öğrencilerin eğitimine destek veren Samsung, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Oflaz Medya Grubu işbirliği ile düzenlenen ve ana sponsorluğunu üstlendiği “Samsung Geleceğin Mucitleri Yarışması”yla yeni girişimcilere desteklemeyi sürdürüyor. 

Samsung Geleceğin Mucitleri Yarışmasıbu yıl üçüncü yapılacak ve başvurular12 Şubat 2016’ya kadar devam edecek.Önceki senelerde düzenlenen mucitler yarışmasına öğrencilerin ilgisi çok yoğundu. Bu yılda Türkiye’nin her köşesinden katılımın yüksek olması bekleniyor. 

Samsung Geleceğin Mucitleri Yarışmasının amacı;“Türkiye’de pozitif bilimlerin gücüne inanan ve evrensel değerlere sahip çıkan yaratıcı bir neslin yetişmesine katkıda bulunmayı da hedefliyor.”

Samsung Geleceğin Mucitleri yarışmasına halen ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler, çevre, enerji, sağlık ve teknoloji konularında ürettikleri projelerle katılabilirler. Geçtiğimiz yıl 600 projenin katıldığı yarışmaya başvuralar 12 Şubat 2016 tarihine kadar devam edecek. Başvuru adresi www.geleceginmucitleri.com web sitesi olacak.Sergilenenprojeler Kidz TV’de yayınlanacak ve halk oylanmasıyla başarılı projeler tespit edilecek. 


ETİKETLER :
  HABERLERE YORUM YAPARAK SİZDE FİKRİNİZİ BELİRTEBİLİRSİNİZ
  Adınız :
  E-Mail :
  Başlık :
  Yorumunuz :
  Güvenlik :
  Değiştir  

KÖŞE YAZARLARI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

FOTO GALERİ