Bay Pamuk

Gelir Testi Yaptırmayan 5.3 milyon kişi borçlu çıktı!Dabaz Ajans

Türkiye genelinde 5.3 milyon kişinin borçlu olduğu ortaya çıktı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu,gelir testi yaptırma yükümlülüğü olduğu halde yaptırmayan 5.3 milyon kişi olduğunu ve 10.9 milyar TL borcunun olduğunu ifade etti.

Bu haber 2016-04-01 21:31:52 eklendi ve 208 kez okundu
Gelir Testi Yaptırmayan 5.3 milyon kişi borçlu çıktı!Dabaz Ajans

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu,gelir testi yaptırma yükümlülüğü olduğu halde yaptırmayan 5.3 milyon kişi olduğunu ve  10.9 milyar TL borcunun olduğunu ifade etti.

5.3 milyon kişinin borcu olduğu ortaya çıktı.

Bakan Süleyman Soylu Türkiye genelinde  5 milyon 390 bin 455 kişinin gelir testi yaptırma yükümlülüğü olduğunu fakat birçok kişinin gelir testi yaptırmadığını bu durumda olan kişilerin borcunun 10 milyar 962 milyon TL olduğunu ve bu rakamlara göre de kişi başına ortalama  borç tutarının 2 bin 33TL olduğunu  söyledi.

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’ın "genel sağlık sigortası kapsamındaki gelir testi uygulamasına" ilişkin  yazılı soru önergesini  cevaplandıran Soylu,ülke genelinde 5 milyon 390 bin 455 kişinin gelir testi yaptırma yükümlülüğü olduğunu  ancak gelir testi yaptırmayan 5.3 milyon kişinin olduğunu ifade etti.


ETİKETLER :
  HABERLERE YORUM YAPARAK SİZDE FİKRİNİZİ BELİRTEBİLİRSİNİZ
  Adınız :
  E-Mail :
  Başlık :
  Yorumunuz :
  Güvenlik :
  Değiştir  

KÖŞE YAZARLARI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

FOTO GALERİ