Bay Pamuk

İskelet ve Kas Ağrılarına Şekerli Su Tedavisi Şifa Oluyor?

Şekerli su ile yapılan enjeksiyon metodu eklem ve kas rahatsızlığı tedavisine iyi geliyor. Eklem rahatsızlığı çeken hastalara fizik tedavi önerilir, ancak tedavi süresi zahmetli olurdu. Çukurova üniversitesinde uygulanan yeni metot daha sağlıklı işlem yürütülüyor.

Bu haber 2016-01-05 17:03:51 eklendi ve 314 kez okundu
İskelet ve Kas Ağrılarına Şekerli Su Tedavisi Şifa Oluyor?

Şekerli su ile yapılanenjeksiyon metodu eklem ve kas rahatsızlığı tedavisine iyi geliyor. Eklem rahatsızlığı çeken hastalara fizik tedavi önerilir, ancak tedavi süresi zahmetli olurdu. Çukurova üniversitesinde uygulanan yeni metot daha sağlıklı işlem yürütülüyor.  

 

Çukurova Üniversitesi, Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde şekerli su enjekte edilerek yapılan işlemde kronik eklem ve kas hastalarına faydalı olduğu açıklandı. Uygulanan şekerli su enjekte metoduna ‘proloterapi’ adı veriliyor.

 

Hastaneden yapılan açıklamada, “Fizik Tedavi Ana Bilim Dalı kliniğinde proloterapi yöntemiyle kronik eklem ve kas rahatsızlığı çeken hastalara değişik oranlarda şekerli su enjekte edildi. Yöntemin son derece başarılı sonuçlar verdiği ve şu ana kadar 100'e yakın hastanın bu şekilde tedavi edildi.”

 

 

ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Fizik Tedavi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Bayram Kelle, “Uygulamanın dizde kireçlenme, bel ve boyun fıtığı, omuz, dirsek, kalça ve benzeri bölgelerin problemlerinde etkin bir tedavi oldu. Tedavinin en az 3 seans uygulanması gerekiyor” diye bildirdi. 

ETİKETLER :
  HABERLERE YORUM YAPARAK SİZDE FİKRİNİZİ BELİRTEBİLİRSİNİZ
  Adınız :
  E-Mail :
  Başlık :
  Yorumunuz :
  Güvenlik :
  Değiştir  

KÖŞE YAZARLARI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

FOTO GALERİ