Bay Pamuk

Wi-fi Sağlığımıza Etkisi Ne Derecedir?

İngiltere’de yaşanan olayda 15 yaşındaki JennyFry, Wi-Fi’a alerjisi olduğu gerekçesiyle hayatını kaybetti.

Bu haber 2015-12-31 20:54:45 eklendi ve 257 kez okundu
Wi-fi Sağlığımıza Etkisi Ne Derecedir?

İngiltere’de yaşanan olayda 15 yaşındaki JennyFry, Wi-Fi’a alerjisi olduğu gerekçesiyle hayatını kaybetti.

 

JennyFry, İngiltere’de yaşayan 15 yaşında bir kız çocuğu. Gecen günlerde vefat eden kız çocuğun ailesi önem li bir iddia ortaya attı. Alile, çocuklarının ölüm sebebinin wi-fi dalgaları olduğunu söyledi. Aile, çocuklarının elektromanyetik dalgalara aşırı duyarlı olduğunu ekledi.

 

Ailesinin açıklamaları şöyle: “KızımızJenny’nin 2012 yılında yorgunluk, baş ağrısı ve mesane problemleri ortaya çıktı. Yapılan testler sonucu kızımızın manyetik dalgalara duyarlı olduğu ortaya çıktı. Bu tarihten sonra evdeki kablosuz modemi kaldırdık. Ancak okulda ve çevredeki kablosuz ağların yaygın olmasından dolayı Jenny’nin hastalığının artarak devam etti” diye belirtti.

 

Okul yönetimiyle konuştuklarını ve kablosuz ağlarda bir düzenleme yapılmasını istediklerini söyleyen anne DebraFry, “Okul yönetiminden olumsuz bir tepki aldık” diye söyledi.

 

Kendisine başvuru yapılan Okul Müdürü SimonDuffy “Jenny’nin sağlığının herkesin sağlığı kadar önemlidir. Fakat okuldaki Wi-Fi sisteminin etkin bir şekilde çalışması için yüksek ücretler ödendi. Ayrıca ekipmanların yönetmeliğe tamamen uygun olmasından dolayı yapabilecekleri çok fazla bir şeyin yok” diye cevap vermiş.

 

 

Vefat eden kızın ailesi, elektromanyetik dalgaların zararları konusuna dikkat çekmek amacıyla bir kampanya düzenledi. Teknolojiye tamamen karşı değiliz diyen Jenny’nin annesi, “Bazı çocukların Wi-Fi’a duyarlı olduğunu ve isteğimiz, okulların bu konuda daha dikkatli olması” dedi.

ETİKETLER :
  HABERLERE YORUM YAPARAK SİZDE FİKRİNİZİ BELİRTEBİLİRSİNİZ
  Adınız :
  E-Mail :
  Başlık :
  Yorumunuz :
  Güvenlik :
  Değiştir  

KÖŞE YAZARLARI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

FOTO GALERİ